Místo: stadion Vajgar
Rozhodčí: Štípek Zdeněk - Štěrba Michal, Andras Lukáš Delegát: Třeštík Petr

FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 - Sokol Želeč 1:2 (0:1)

FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 - Sokol Želeč  1:2  (0:1)

Utkání 26. kola mezi domácím J. Hradcem (druhé místo) a Želčí (první místo) již dlouho dopředu neslo označení "utkání jara" krajského přeboru. V tomto utkání se rozhodně bylo na co dívat. Vedení se ujala Želeč, ale J. Hradec po poločase vyrovnal. Lídr tabulky ze Želče však nenechal nic náhodě a v 71. minutě rozhodl nejen o výhře nad druhým J. Hradcem, ale také o navýšení náskoku nad svým pronásledovatelem na rozdíl devíti bodů!

Branky: 58. Princ - 13. Brůžek, 71. Novotný. Rozhodčí: Kaštánek – P. Šafránek, Žemlička. Delegát: J. Šafránek. ŽK: 2:1 (Koutný, Votava – Šváb). Diváků: 150.

J. Hradec: Hejníček – Šmíd, Völfel, Beránek, Šenkýř – Kučera, Beneš (81. Králíček), Koutný, Votava – Toman, Chalupský (46. Princ). Trenér Marek Černoch.

Želeč: Blažek – Škrábek, Pavličko, Kosobud – Holub, Švec, Šváb, Kukučka (78. Fiala), Rabiňák (88. Kloc) – Brůžek (82. Bosnyak), Novotný. Trenér Roman Lukáč.

Hned v úvodu prvního poločasu bylo na hřišti kousek od Vajgaru vidět, že se nejedná o ledajaký souboj, vždyť spolu hrály první s druhým! Tempo prvního poločasu, kdy se míč pohyboval střídavě na jedné a na druhé straně připomínalo utkání divizních celků. Ani jeden z hráčů obou týmů nechtěl nechat míč soupeři dlouho na kopačkách a k vidění byly rychlé kobinace, které však dobře přerušovaly obrany obou celků. První chybičky v defenzivě se však dopustili domácí hráči, kdy jeden ze stoperů ve 13. minutě nelogicky vystoupil a nedokázal uhlídat nejlepšího kanonýra a kapitána hostů Michala Brůžka, který svou 20. brankou v letošní sezóně otevřel skóre utkání - 0:1. Poté se domácí oklepali a dokonce poločasu již hosty do podobných šancí nepouštěli.  Byli to právě domácí, kteří se snažili s nepříznivým stavem něco udělat, ale ani tradiční kanonýr Toman nedokázal v první půli rozvlnit síť po dobré příležitosti. Jeho střela trefila pouze tyč Blažkovy branky a dorazit do branky hostů nedokázal ani Chalupský, který v poločase vystřídal. Ve 43. minutě, kdy přišel do vápna domácích dlouhý centr z pravé strany, mohli hosté žvýšit svůj náskok, ale míč do branky domácích uklidit nedokázali.

Začátek druhé půle patřil spíše domácím. V 58. minutě přišel po kombinaci jindřichohradeckých centr z pravé strany na zadní tyč Blažkovy branky. Tam byli hosté sice v početní převaze, ale ani tak nedokázali pokrýt naběhnuvšího Vojtěcha Prince, jenž uklidil míč ve výskoku do branky hostů a bylo srovnáno - 1:1. Fanoušci dobrého fotbalu si tak museli libovat, co jim další momenty přinesou. Hrál se rychlý, důrazný a kombinační fotbal, který byl občas proložen nějakým dlouhým stříleným nákopem ze zadních řad. Ani jeden z trenérů nemohl zůstat klidně sedět na lavičce, spíše naopak. Rozhodující moment přišel v 71. minutě utkání. Gólu předcházelo pohotové rozehrání přímého kopu na polovině hřiště a přišel centr do vápna domácích. Míč se odrazil na jednoho z hostů, který na vápně zkoušel přešlapovačku a poté poslal krásný centr přímo na Radka Novotného, ten si míč přiklepl a z malého vápna zakončoval. Nejprve trefil tyč, ale trefil ji tak "dobře", že se k němu odražený míč vrátil zpět a on potvrdil nálepku druhého nejlepšího kanonýra lídra soutěže. Stav utkání 1:2. Radek Novotný vstřelil svou 17. branku v soutěži a dotáhl se tak na nejlepšího snajpra od Vajgaru M. Tomana, který je na čtvrtém místě mezi střelci v KP. Závěr zajímavého střetnutí nabídl ještě mnoho dobrých šancí. Hráči obou týmů dokazovali, že nejeden z nich může hrát pohodlně divizi ba i výš. Gól však do konce utkání nepadl, a tak Želeč zvýšila svůj náskok na čele tabulky na rozdíl devíti bodů nad druhým J. Hradcem. Otázkou tedy zůstává, jestli ještě vůbec někdo dokáže ve zbývajících zápasech Želeč zastavit v cestě za vysněným titulem.

Ohlasy po utkání:

Marek Černoch, trenér J. Hradce: „Tak tohle byl naprosto nadprůměrný zápas krajského přeboru, bylo to jeho vyvrcholení.  Všichni šli do sebe naplno, ale naprosto čistě bez postranních úmyslů. Všichni hráči se bavili fotbalem určitě i fanoušci. Pro ně to musel být zážitek. Věděli jsme, že k nám přijede nejlepší tým KP, ale jeho pozici jsme mu chtěli trochu znepříjemnit. Bohužel nám to nevyšlo, doplatili jsme opět na naše chyby. Udělali jsme jich málo, ale i ty byly bez milosti potrestány. Byl to oboustranně otevřený fotbal, který se musel líbit. Mrzí nás, že jsme přerušili sérii neporazitelnosti, ale na druhou stranu to zařídil nejlepší tým soutěže. Takže nevěšet hlavu a otevřít novou podobnou sérii. A pořád Želeč zlobit.“

Roman Lukáč, trenér Želče: „Odehráli jsme, jak domácí, tak i my vynikající zápas plný osobních soubojů a kombinací na jeden dotek. Klobouk dolů před všemi, zvlášť před oběma obranami. Ty si užily svoje. Ani jedna z nich neměla pohodu. Mančaft Marka Černocha byl výborný soupeř, nedal nám nic zadarmo. My jsme tentokrát měli o trochu víc štěstí. Na plný pecky se jelo až do konce, byl to opravdu krásný zápas, důstojný dvou týmů ze špičky tabulky. Aspoň si to myslím.“