Datum a čas konání: 27.4.2024 10:15
Místo: sportovní areál Mariánské Lázně
Rozhodčí: Orel Pavel - Hes Filip, Lafek David Delegát: Chlaň Jaromír

Sedlčany nás porazily 4:1

Utkání v Sedlčanech jsme prohráli 4:1. V duelu nastalo i několik diskutabilních situací, které rozbouřily nervy samotných hráčů. Doufejme, že se tým z prohry oklepe a v následujících kolech bude sbírat body, které potřebuje v boji o záchranu.

Do Sedlčan odjížděl náš tým s cílem bodovat, neboť v týmu vládla vítězná atmosféra po utkání s Doubravkou a celý týdenní tréninkový cyklus probíhal ve vysoké kvalitě a nadstandartní účasti.
V základní sestavě nastaly tentorkát změny. Mezi tři tyče se poprvé postavil Jakub Hulík, jenž od konce minulé sezóny laboroval s kotníkem. Do stoperské dvojice se poprvé od prvního kola postavil Michal Völfel.
Utkání začalo opatrně a hrálo se zejména ve středu hřiště bez nějakých větších šancí. Ve 25. minutě se však do šance prodral Milan Krůta a poslal domácí tým do vedení. Hosté se ale nenechali vyhodit z role a ve 30. minutě mohlo být vyrovnáno. Jindra se uvolnil přes stopera, obstřelil brankáře, trefil tyč a sám si odražený míč doběhl a zakončil. Dorážku však zcela jednoznačně chytil hráč z pole rukou, ale rozhodčí, který měl celou situaci přímo před sebou trestuhodně mlčel. "Tohle bohužel nechápu. Bylo to jasně vidět, koukal jsem se ještě potom na video a rozzuřil jsem se znovu. Toto je jasné ovlivnění. Ještě k tomu pak dostanu kartu za kecy a to se přiznám, že jsem rád, že jsem se udržel jen u tlachání pusou. Nervy jsem v ten okamžik měl vážně hodně pocukané a radši jsem od pana sudího rychle odešel, než abych udělal nějakou horší věc," vyjádřil se k situaci sám kapitán.

O pět minut později se však už hradečtí hráči radovali. Filip Votava dostal míč do náběhu a milimetrovým centrem připravil lahůdkovou gólovku pro Bashira Abderrabiho, jenž svým premiérovým gólem vyrovnal na 1:1. "Jsem rád, že jsme se z inkriminovaného okamžiku, který nastal chvíli před touto situací rychle oklepali a dokázali vyrovnat," říkal po utkání Votava.
Bohužel vyrovnaný stav nevydržel ani do poločasu. Domácím byla odpískána penalta. Přesto i zde se nad celou záležitostí snáší otazník, zda k faulu vůbec došlo. Rozhodčí tentokrát zcela jasně odpískal a jelikož VAR na této úrovni není, tak ani hráči Hradce neměli sílu se podruhé v krátké chvíli s rozhodčím dohadovat. "Jak se říká - rozhodčí má vždycky pravdu - tak nemělo smysl se s ním dohadovat," nechal se slyšet Lubomír Králíček.
Kapitán domácích pokutový kop s přehledem proměnil a poslat tak Sedlčany do poločasového vedení 2:1.

Do druhé půle šli svěřenci trenéra Černocha opět s cílem dohnat ztrátu. To se však nepodařilo. V 55. minutě zvýšil vedení Kvěch a v 70. se prosadil podruhé v utkání Krůta. Hosté se poté pokoušeli o snížení, ale bohužel se již ani to nepodařilo.
"Zbytečné góly nás schazují dolů. Pak se za nepříznivého stavu hraje špatně," smutnil po zápase Petr Krejník.

Následující víkend zajíždí náš tým do Českých Budějovic, kde se utká s tamním Dynamem "B".