FK Jindřichův Hradec 1910

Oficiální stránky

Příští zápas

Porážíme Sedlčany a ve 2. kole MOL CUPu přivítáme SK Dynamo ČB!!

V předkole MOL Cupu hostil divizní staronováček z J. Hradce soutěžního soka Sedlčany. V týmu trenéra Marka Černocha se ve výborném světle uvedly všechny letní posily. Hradečtí zaslouženě porazili Středočechy 4:2 a v hlavní části poháru jim bude odměnou start druholigového Dynama ČB.

Branky: 23. O. Černoch, 35. Kučera. 78. Völfel, 79. Princ – 70. a 90. Senft.  Rozhodčí: Vrchota – Benedikt, Vychodil. ŽK: 0:1 (69. Vystyd). Diváků: 120.

J. Hradec: Hejníček – Řehoř, Jáša, Völfel, Chalupský (60. Princ) – Janák, O. Černoch (54. Králíček), Jindra (88. Mareš), Votava – Kučera, Toman. Trenér Marek Černoch.

Sedlčany: Glogar – P. Lípa (66. Hájek), Vystyd, Čejda, M. Krůta – Kdolský, Dvořák, Kvěch (81. Valenta), D. Krůta – Senft, V. Lípa (76. Matoušek). Trenér Ladislav Šach.

I přes úmorné vedro se v Jindřichově Hradci hrál od začátku svižný fotbal. Domácí s posilami z Dynama Řehořem a Jášou v obraně, Jindrou a Janákem z Dačic v záloze si vytvořili převahu a první velikou šanci měl Toman, který ale v samostatném nájezdu na gólmana neuspěl. To povzbudilo hosty, kteří na čas převzali iniciativu. Snaha Sedlčan, které přijely bez Brotánka a Němce, trvala bezmála čtvrthodinu. Poté Jihočeši zpřesnili hru a znovu se vrátili do hry. Další stoprocentní šanci měl znovu Toman, ale ani tentokrát na gólmana Glogara nevyzrál. To se povedlo až ve 23. minutě Ondřeji Černochovi, který zužitkoval přetažený centr z pravé strany – 1:0. Druhou branku zaznamenal ve 35. minutě opět po centru Vít Kučera – 2:0.

Ani po přestávce tempo nepolevilo, i když toho museli mít hráči obou mužstev plné zuby. Hostující obranu hodně trápil Toman, ale brankou se do listiny střelců nezapsal. Naopak dvacet minut před koncem střetnutí se podařilo v 70. minutě snížit sedlčanskému Tomáši Senftovi – 2:1. Konec zápasu byl hodně zajímavý. V 78. minutě znovu zajistil domácím dvoubrankové vedení po rohu obránce Michal Völfel – 3:1. Uběhla sotva minuta a definitivní klid do řad Jihočechů přidal přesným zásahem střídající Vojtěch Princ – 4:1. Sedlčany přesto bojovaly až do poslední minuty. V té se podařilo opět snížit Senftovi – 4:2. Na víc už hostům nezbyl čas. Jihočeši tak zaslouženě postoupili do 1. kola MOL Cupu. V něm se utkají s druholigovým českobudějovickým Dynamem. Za týden si na stejném místě a ve stejný čas dají repete proti Sedlčanům o první divizní body.

Ohlasy po utkání:

Marek Černoch, trenér J. Hradce: „Představily se všechny posily a vedly si velice dobře. Musím kluky pochválit za jejich bojovnost i nasazení, které jim vydrželo v tom vedru až do konce. Ptáte se, jestli jsme neukázali všechny karty, když se se Sedlčany utkáme hned za pár dní v prvním soutěžním kole. Myslím si, že ne, tihle kluci mají na hodně.“