Místo: sportovní areál Mariánské Lázně
Rozhodčí: Orel Pavel - Hes Filip, Lafek David Delegát: Chlaň Jaromír

FK J.Hradec 1910 - Sokol Čížová 2:6 (1:4)

FK J.Hradec 1910 - Sokol Čížová  2:6  (1:4)

Branky: 22. Princ, 73. Votava - 17. a 42. (pen.) Jirouš, 26. a 74. O. Gregor, 33. Janda, 77. Jáša (vlastní). Rozhodčí: Hlaváček - Starý, Vychodil. Delegát: Míka. ŽK: 1:1 (Králíček – Dvořák). Diváků: 60. J. Hradec: Hejníček – Králíček, Jáša, Völfel, Chalupský – Kučera (87. Tajml), Jindra, Votava, Janák (73. Waník) – Princ (82. Hájek), Toman. Trenér Marek Černoch. Čížová: J. Novák – Kočí, Fenyk, Rozhoň, Polodna – Krasnyanyk (80. M. Gregor), Dvořák, O. Gregor, Lukeš – Janda, Jirouš. Trenér Zdeněk Staroba. Nejlepší hráči: Völfel – Janda, Jirouš.

Domácí věděli, s kým mají co do činění, že přijede jeden z největších favoritů soutěže. A protože je moc nebaví jenom bránit, snažili se o otevřenou partii. To více hrálo do not zkušeným čížovským fotbalistům, kteří toho dokonale využili již v průběhu prvního poločasu. Čížovští využívali otevřeného prostoru ke svojí kombinační hře a zatlačili Jindřichohradecké do defenzivy. Ti pod tlakem chybovali, a to jim přineslo zklamání. Jak první se o to postaral po čtvrthodině hry Martin Jirouš – 0:1. Přitom šance měli i domácí, jenomže Vojtěch Princ využil pouze jedinou – 1:1. Předtím neuspěl například dvakrát Toman, když míče z jeho hlavy minuly Novákovu branku. Ke své škodě se ale domácí z vyrovnání dlouho neradovali. Chybně vhozený aut je přišel hodně draho. Hosté založili rychlou akci, na jejímž konci byl Ondřej Gregor a znovu zajistil Čížové vedení – 1:2. A pak už to šlo po brankách Petra Jandy a Martina Jirouše z penalty ráz na ráz, až do stavu 1:4. Teprve potom se znovu dostali do hry i Jindřichohradečtí, ale na změnu skóre už to v prvním poločasu nestačilo. Po změně stran přece jenom svitla naděje v 73. minutě, když Filip Votava snížil na 2:4. Leč marná snaha, přišla další chyba a už po minutě byl na světě znovu dvoubrankový náskok. To se podruhé prosadil Ondřej Gregor – 2:5. A zmar domácích dovršil vlastním gólem Mikuláš Jáša, když ve snaze odvrátit hrozící nebezpečí nasměroval ve skluzu balon k tyči vlastní branky – 2:6. Hradecký nováček vyšel po výhrách s Táborskem B a Soběslaví poprvé v derby naprázdno. „Čížová prokázala svoje kvality, byla fotbalovější. Přehrávala nás a dokázala trestat naše chyby. Snažili jsme se o otevřený fotbal, ale doplatili jsme na to. Kluci bojovali, ale na soupeře tentokrát neměli,“ hodnotil derby Marek Černoch, trenér J. Hradce.