Místo: stadion Vajgar
Rozhodčí: Štípek Zdeněk - Štěrba Michal, Andras Lukáš Delegát: Třeštík Petr

Neproměněné šance zhatily zápas s Čížovou

S Čížovou byl náš tým aktivnější, ale body si odvezl favorit.

Do utkání s Čížovou jsme nastupovali již ve velmi tristní situaci. Potřeba tří bodů byla evidentní a každý z hráčů do zápasu s tímto faktorem nastupoval. Od počátku utkání byl náš tým více na míči a také si vytvářel nadějné šance. První velkou šanci si připravil Toman, který se dostal tváří v tvář brankáři, ale dlouhým váháním se dostal do těžší situaci a zakončil jen velmi slabě. "Chtěl jsem ho přehodit. Zarazilo mě kolik volného prostoru jsem dostal a chvíli váhal. Pak mi ještě míč sjel po noze a dopadlo to bohužel takhle," kál se po slibné situaci Toman.
Do další velké šance se poté dostal Janák. Ten si navedl míč na střed, nahrál Jindrovi, který mu patou narazil zpět a jeho následná střela skončila pouze na tyči. Krásnému fotbalovému momentu chyběl už opravdu pouze gól.
Do šance byl vyslán i Kubín, ale jeho rychlé nohy se tentokrát nepoprali tak dobře s balónem a k zakončení ani nedošlo.
Domácí i přesto toužili po brance. Nejprve se Jindrův roh kopaný na přední tyč dostal do závaru před brankáře, avšak obrana ho dokázala odkopnout do bezpečí. Poté se opět po rohu mohli hradečtí radovat. Jindra si narazil s Králíčkem a mířeným centrem na přední tyč vybídl zcela osamoceného Votavu, jenž se však nedokázal zcela správně zorientovat, kde se zrovna nachází a branku těsně minul.
Hosté zahrozili pouze dvakrát z rohových kopů, když se zejména bránění Rozhoně ukázalo jako velmi těžké. Právě tento hráč nastřelil břevno a poté těsně minul Cettlovu svatyni.
"Po poločase jsme si říkali, že to dneska musíme urvat, i když nám to tam nechce padnout. Byli jsme lepším, pohyblivějším týmem. Šlo vidět, že se za body tlačíme, ale nechtělo nám tam nic padnout. Možná už je to způsobeno tím, že musíme a ta deka je právě v zakončení viditelná," nechal se slyšet Michal Völfel.

Vstup do druhého poločasu si bude zřejmě dlouho vyčítat brankář Tomáš Cettl. Po jeho minele se jeden z čížovských hráčů dostal zadarmo k míči a naservíroval jej Jiroušovi, který se před prázdnou bránou nemýlil.
Domácí však zbraně neskládali a chtěli se dočkat rychlého vyrovnání. Ovšem střely Jindry či Tomana dopadly vždy stejně vedle. Právě tato dvojice se objevila i u největší šance druhého poločasu, když si Toman pohrál s obranou, jeho střelu brankář vyrazil přímo na Jindru, který chtěl vysoký míč umístit placírou, avšak o pár centimetrů minul bránu.
Hosté poté využili své hlavní discipníny. Na rohový kop si naskočil Rozhoň a zvýšil vedení Čížové na 2:0. Snaha domácích neopadala, ale hosté se zcela zatáhli a bránili své vedení. Dostat se do vápna bylo tak velmi těžké. Za zmínku poté stojí šance Janáka, kterého však vychytal brankář Novák.
V zápase, v němž byl náš tým bezesporu aktivnější, jsme bohužel žádné body nevybojovali, což nás poslalo již na samotný chvost tabulky.
Nyní zajíždí náš tým na půdu vedoucích Přeštic, které ve svém svatostánku ještě neztratili ani bod. "Čeká nás těžký zápas, ne-li ten nejtěžší, ale rozhodně se o body popereme," říká před utkáním Vojtěch Princ.