Místo: stadion Vajgar
Rozhodčí: Štípek Zdeněk - Štěrba Michal, Andras Lukáš Delegát: Třeštík Petr

Chtěl jsem zkusit vyšší soutěž, přiznává Jakub Chyška

I přesto, že nedostává příliš prostoru na hřišti, nehází flintu do žita a neustále na sobě pracuje. Jakub Chyška věří, že poctivá práce na tréninku přinese své ovoce a bude dostávat i více herních příležitostí.

V posledním utkání jsme prohráli na půdě vedoucích Přeštic vysoko 7:0. Co bylo dle tebe nejvíce podepsáno za takovou prohrou?
Věděli jsme, že nás čeká kvalitní tým, který je na čele tabulky. Kvalita soupeře se potvrdila hned v úvodních třiceti minutách zápasu, ve kterých nám soupeř dokázal vstřelit čtyři góly a bylo prakticky po zápase. Ve druhém poločase domácí přidali během čtyř minut další tři góly a zápas tak skončil tímto debaklem. Utkání podle mě rozhodlo, že jsme se nedokázali vyrovnat s nepříjemnou a velmi účelnou hrou soupeře, kterému jsme to v obranné činnosti ještě usnadnili naší nedůsledností a nedůrazem. Teď už se ale musíme soustředit na další velmi důležitý zápas, který nás čeká v sobotu proti Katovicím.

Loňskou sezónu jsi strávil v Dačicích. Co ti angažmá v I.A třídě dalo?
Angažmá v Dačicích mi přineslo určitě další cenné zápasové zkušenosti, za které jsem určitě rád. Dál jsem zde měl možnost poznat skvělé kluky, kterým bych chtěl poděkovat, jak nás mezi sebe přijali.

Tvé zápasové vytížení nepatří mezi ty nejvyšší. Doufal jsi, že dostaneš více prostoru na hřišti?
Po návratu z Dačic jsem šel do prostředí, které dobře znám. Věděl jsem, že nebude nic jednoduchého dostat se do základní sestavy. Nicméně chtěl jsem zkusit novou výzvu, vyšší soutěž, která pro mě byla velkým lákadlem. Je pravdou, že jsem zatím moc příležitostí v zápasech nedostal, ale věřím, že když budu poctivě přistupovat k tréninkům, tak nějakou tu šanci v utkání zase dostanu.

Někteří hráči v kabině si stěžují, že jsi až příliš hlučný a moc mluvíš. Je to pravda?
Tak tuhle otázku jsem čekal už od doby, kdy se začalo s rozhovory. (smích) Já rozhodně nepatřím mezi ty nejukecanější, a proto si mě spoluhráči v kabině dobírají a ironicky říkají, že nemám být pořád tak hlučný. Nicméně když už začnu opravdu mluvit, tak se jim to taky nelíbí, takže nevím, co dělat, aby byli spokojení. (smích)

Situace v tabulce není vůbec příznivá. Neustále byla kritizována defenziva, nyní se však nepodařilo tři zápasy vstřelit branku. Co momentálně tým nejvíce sráží?
Myslím si, že tým nejvíce sráží individuální chyby. Ať už se jedná o chyby v defenzívě, kde soupeřům spoustu gólu darujeme naší nedůsledností při bránění a spoustou individuálních a zbytečných chyb. Další věcí, která nás sráží, je podle mě útočná fáze, ve které máme dlouhodobější problém s proměňováním šancí. Naposledy jsme vyhořeli především v posledním domácím zápase s Čížovou, ve kterém jsme si připravili nespočet šancí, ale ani jedna neskončila brankou.

V následujícím utkání nás čeká tým Katovic, jenž je nováčkem z krajského přeboru. Co očekáváš od utkání?
Očekávám vyrovnané, těžké utkání, ve kterém uděláme všechno pro to, aby tři body zůstaly doma.