Tahle ztráta mrzí. Až do 71. minuty vedl Jindřichův Hradec v Rokycanech o dva góly, nakonec ale odcházeli jeho hráči se svěšenými hlavami. Domácí vyrovnali a v nastaveném čase strhli vítězství na svoji stranu.
Jindřichohradečtí začali na západě Čech výborně a Filip Votava, který hraje na začátku sezóny ve famózní formě, zajistil hostům v prvním poločase dvoubrankové vedení. V 11. minutě zastavili hosté útočnou snahu domácího celku, Jonáš Madar po zisku balónu okamžitě vyslal dopředu Votavu, ten si na půlící čáře skvěle obhodil domácího hráče a své sólo zakončil vedoucí brankou. Jihočeši pokračovali v sebevědomém výkonu a ve 28. minutě vedli už 0:2. Aktivním napadáním donutili domácí k chybě v rozehrávce a následnou povedenou kombinaci na jeden dotek zakončil Filip Votava druhým gólem. „Sedmdesát minut jsme hráli v úplné pohodě. Pak jsme dostali po tečované střele gól a domácí se zbláznili,“ litoval trenér Jindřichova Hradce Roman Lukáč prvního obdrženého gólu. Rokycany prokázaly velkou vůli a závěrečných patnáct minut byli Hradečtí pod velkým tlakem. Hostující obrana ve dvou případech nepokryla hlavičkujícího soupeře a domácí zápas otočili na 3:2. Rozhodující gól dal Procházka po rohovém kopu ve čtvrté minutě nastavení. „Mrzí nás to, utkání jsme měli pod kontrolou a v nástupu do druhé půle jsme mohli soupeře zlomit třetí brankou. To se ale nestalo a domácí i díky štěstí zvládli zápas otočit. Na našem mladém týmu se v závěru projevila nezkušenost,“ zhodnotil nešťastnou porážku Lukáč.
FC Rokycany – FK Jindřichův Hradec 1910 3:2 (0:2)
Góly: 71. Zajíček, 82. Titl, 94. Procházka – 11. a 28. Votava. Rozhodčí: Glogar – Švagr, Doubrava. Delegát: Franěk. Bez karet. Diváků: 140.
J. Hradec: Cettl – Rezek, Licehamr, Rejthar, Madar (74. Hauser) – Waník, R. Mischnik, Jaroš – Praveček (85. Fical), Janák (88. Cypra) – Votava. Trenér Lukáč.
Ohlasy po utkání:
„Soupeř nás v úvodu tlačil, využil dvě naše individuální chyby a vedl o dvě branky. Následně nás ještě v utkání podržel svými zákroky brankář Houdek. O pauze jsme se uklidnili, něco jsme si řekli a postupně jsme prostřídali, což nás nastartovalo. Po první vstřelené brance jsme se nakopli a v nastaveném čase jsme dokonali obrat. Rozhodla silná lavička. Kluci, co přišli na hřiště, tam vlítli a udělali, co měli,“ byl spokojený rokycanský kouč Michal Veselý.
„Mrzí nás to, utkání jsme měli pod kontrolou a v nástupu do druhé půle jsme mohli soupeře zlomit třetí brankou. To se ale nestalo a domácí i díky štěstí zvládli zápas otočit. Na našem mladém týmu se v závěru projevila nezkušenost,“ zhodnotil nešťastnou porážku Lukáč.
Zdroj: https://www.jihoceskyfotbal.cz/clanky/6771-jindrichuv-hradec-ztratil-v-rokycanech-vyborne-rozehrany-zapas.html?utm_source=copy
| Místo utkání: | Pod Husovými sady |
| Rozhodčí: | Glogar Lukáš - Švagr Tomáš, Doubrava Jakub Delegát: Franěk Pavel |
| Diváků: | 140 |
| 1. | SK Strakonice 1908 | 28 | 85:22 | 71 |
| 2. | FK Olešník | 28 | 99:36 | 60 |
| 3. | TJ Jiskra Třeboň | 28 | 66:45 | 53 |
| 4. | TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí | 28 | 46:43 | 44 |
| 5. | TJ Malše Roudné | 28 | 55:44 | 42 |
| 6. | TJ Osek | 28 | 46:40 | 42 |
| 7. | SK Mirovice | 28 | 59:58 | 42 |
| 8. | FK Meteor Tábor | 28 | 51:67 | 41 |
| 9. | FK Jindřichův Hradec 1910 | 28 | 51:41 | 40 |
| 10. | FK Protivín | 28 | 46:56 | 35 |
| 11. | TJ Sokol Sezimovo Ústí | 28 | 47:63 | 33 |
| 12. | FK Dolní Dvořiště | 28 | 54:64 | 32 |
| 13. | TJ Dražice | 28 | 43:67 | 31 |
| 14. | TJ Spartak Kaplice | 28 | 38:60 | 30 |
| 15. | FC Semice | 28 | 49:75 | 26 |
| 16. | FK Olympie Týn n./Vlt. | 28 | 27:81 | 11 |