Místo: Sportovní areál Český Krumlov
Rozhodčí: Žurek Roman - Babka Ondřej, Matyš Jakub Delegát: Fišer Miroslav

TJ Nová Včelnice - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 1:5 (1:2)

TJ Nová Včelnice - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910  1:5  (1:2)

Branky: 29. Šlapanský – 35. a 47. Votava, 12. Princ, 78. Cettl, 84. Chalupský. Rozhodčí: Jarolím - Klátil, Koranda. Delegát: Vrzal. Bez karet. Diváků: 178.

N. Včelnice: Holický – Šlapanský, Blažek, Jaroš, Tuček – Petráš, Pivko (56. Vokuš), Mareš (70. Hornát), Didek (46. Vaš) – Pacholík, Nebeský. Trenér Radek Vajda.

J. Hradec: Hejníček – Šmíd (86. Chyška), Völfel (46. Králíček), Beránek, Šenkýř – Kučera (70. Cettl), Blažek (81. Nováček), Koutný, Votava – Toman, Princ (60. Chalupský). Trenér Marek Černoch.

Pro Jindřichův Hradec to byla pohodová neděle. Do Nové Včelnice to má, co by kamenem dohodil, a navíc si odváží jasné vítězství 5:1. Kvalita byla od začátku na straně mužstva Marka Černocha a když domácí nevyužili zkraje duelu slibný brejk, přišla standardní situace Hradce a důraz ve vápně, který skončil v 12. minutě brankou Vojtěcha Prince – 0:1. Včelnice dokázala na úvodní gól poprvé a naposledy v zápase odpovědět, Tučkův centr usměrnil přesně hlavou Lubomír Šlapanský – 1:1. Domácí dopředu nehráli špatně, problém byl v obranné činnosti. „Stáli jsme daleko od hráčů. To bylo ukázkově vidět při brance na 1:2, Filip Votava si to tam kolem beků posunul, protože měl až moc volného prostoru. To jsme chtěli do druhé půle změnit,“ okomentoval domácí lodivod Radek Vajda situaci ze 35. minuty.

Plány na zdramatizování zápasu ale vzaly za své relativně brzy po změně stran, obránce Vaš byl na hřišti sotva dvě minuty, když podklouzl a nabídl Filipovi Votavovi druhou zápasovou trefu – 1:3. Postupem času Včelnici docházely síly, chyběla přesnost v útočné fázi i finální přihrávka. Toho Hradec dokázal ještě dvakrát využít a brankami střídajících Cettla a Chalupského stanovil konečné skóre na 1:5.

Ohlasy po utkání:

Radek Vajda, trenér TJ Nová Včelnice (15. místo): „Hrál předposlední s druhým a také to tak dopadlo, i když našim hráčům nelze vytknout bojovnost a snahu, ale kvalita Hradce je někde úplně jinde. Hned zkraje duelu jsme mohli jít do vedení, jenže jsme v dobré možnosti dvakrát nastřelili brankáře. Hosté brzy na to udeřili po standardce, které mají výborné. V 29. minutě Tuček odcentroval a Šlapanský hlavou vyrovnal, ale to byl prakticky jediný moment, kdy jsme favorita zaskočili. V 35. minutě jsme inkasovali podruhé a tak skončil i poločas. Hned po přestávce smolně podklouzl střídající Vaš a hostující Votava přidal po samostatné akci třetí branku soupeře, což byl zlomový moment. Měli jsme i dobré úseky, v jednu chvíli se hrálo nahoru dolů, ale nic jsme z toho, bohužel, nevytěžili.“

Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (2.): „Jsme rádi, že jsme derby zvládli. Přestože jsou týmy v tabulce v rozdílném postavení, jedná se o prestižní záležitost. Nic jsme nepodcenili, soupeře jsme předčili a vývoj utkání jsme kontrolovali. Hlavně po přestávce jsme převahu dokázali vyjádřit i gólově a to jsme ještě řadu dalších šancí trestuhodně zahodili. Za zmínku stojí třetí gól, který dával v 47. minutě Filip Votava, jenž při individuální akci prošel přes tři hráče jako nůž máslem a chladnokrevně zakončil. Tím zároveň otupil snahu domácích na lepší výsledek. Byl to jeho druhá trefa, o další se postarali Princ, Cettl a Chalupský.“