Místo: Sportovní areál Český Krumlov
Rozhodčí: Žurek Roman - Babka Ondřej, Matyš Jakub Delegát: Fišer Miroslav

FC ZVVZ Milevsko - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910 3:3 (2:2)

FC ZVVZ Milevsko - FK JINDŘICHŮV HRADEC 1910  3:3  (2:2)

Branky: 13. Pavel Novotný, 29. Komárek (pen.), 86. Koutník – 41. Princ, 45. Blažek, 82. Toman. Rozhodčí: Mach - Koranda, Tupý. Delegát: Vrzal. ŽK: 0:7 (Hulík, Králíček, Völfel, Koutný, Votava, Princ, Beránek). Diváků: 200.

Milevsko: Pavel Dvořák – Kosobud, Vakoč, Petr – Sedlák (84. Paták), Marvan, Komárek, Pavel Novotný (90. Kálal), Barda (73. Koutník) – Petr Dvořák (85. Svojše). Trenér Miroslav Strnad.

J. Hradec: Hulík – Šenkýř, Beránek, Völfel, Blažek – Kučera, Koutný, Králíček (78. Chalupský), Votava – Princ, Toman. Trenér Marek Černoch

Bojovný zápas mezi druhým celkem tabulky od Vajgaru a jarním příjemným překvapením z Milevska skončil nakonec remízou. A boj o body byl velice úporný od samého začátku. Ten patřil domácím, kteří ho i vyjádřili dvoubrankovým náskokem. První branku vzduchotechniků zaznamenal Pavel Novotný po individuální akci, při níž se krásně uvolnil – 1:0. A druhou branku přidal Komárek z penalty, který nařídil rozhodčí Mach po faulu na Marvana. Hosté sice vehementně protestovali, ale nebylo jim to nic platné, arbitr Mach byl neoblomný a Josef Komárek neomylný – 2:0. Pak se ale začala karta pomalu obracet. Hosté přebírali otěže hry a závěr poločasu patřil zase jim. A znamenalo to i vyrovnání skóre. Čtyři minuty před koncem prvního poločasu si připravil gól sám Vojtěch Princ a ukončil dlouhou neprůstřelnost bezmocného brankáře Pavla Dvořáka – 2:1. A v poslední minutě zkazil radost Milevsku Ondřej Blažek krásnou dalekonosnou střelou ze třiceti metrů – 2:2.

Napínavý souboj pokračoval i po přestávce. Góly sice dlouho nepadaly, ale trávník byl plný osobních soubojů. Bylo na co se dívat. Celkové skóre se zrodilo až ke konci samotného utkání. Hosty přivedl do vedení Martin Toman – 2:3. Jenže radost ze tří bodů nebyla hostům přána, za čtyři minuty se parádně trefil z trestného kopu střídající František Koutník – 3:3. Nutno zmínit, že hráči Jindřichova Hradce viděli v utkání od sudího Macha hned 7 žlutých karet!

Ohlasy po utkání:

Miroslav Strnad (trenér Milevska) : „Nastoupil proti nám asi nejlepší tým, který tady hrál. Chtěli jsme navázat na předchozí výkony a výsledky, ale tak docela se nám to nepovedlo. Přesto si myslím, že remíza byla nakonec vcelku spravedlivá. Kluci rozhodně nezklamali, vzali body druhému celku tabulky.

Martin Petr (hráč): Myslím, že do zápasu jsme vstoupili výborně. Ujali jsme se vedení 2:0, ale Hradec ukázal svoji obrovskou kvalitu a po našich chybách do poločasu srovnal na 2:2. Druhý poločas se odvýjel v důrazném duchu plném emocí, kde se ujal J. Hradec vedení zásluhou dle mého názoru nejlepšího útočníka v kraji Martina Tomana. My jsme vyrovnali po krásné střele Koutníka. Myslím si, že po průběhu je remíza zasloužená i když hosté odjížděli ukřivdění. Osobně musím uznat, že Hradec má výborné mužstvo s osobnostmi typu: Beránek, Koutný či Toman, kteří mají na vyšší soutěž. Bod bereme.

Marek Černoch (trenér FK J. Hradec 1910): „Čekali jsme velmi těžké střetnutí, což se potvrdilo. Milevsko na jaře ještě neinkasovalo, navíc praktikuje styl, který nám vůbec nesedí, tedy dlouhé balony bez mezihry a velký důraz v soubojích. První půle nabídla vyrovnaný fotbal, domácí se dostali do vedení ve 13. minutě a svůj náskok zvýšili po půlhodině hry, kdy proti nám sudí Mach nařídil nesmyslnou penaltu. To naše kluky pořádně nažhavilo a do přestávky zcela po zásluze dokázali srovnat skóre, když se v 41. minutě trefil Princ a těsně před odchodem do kabin Blažek. Po obrátce byl k vidění spíše boj. Nám se v 82. minutě podařilo zásluhou Tomana dostat do vedení, ale čtyři minuty před koncem Milevsko srovnalo z trestného kopu, který následoval po našem zbytečném faulu. Bod není špatný, ale remíza mrzí, neboť jsme vítězství měli na dosah.“