Datum a čas konání: 27.4.2024 10:15
Místo: sportovní areál Mariánské Lázně
Rozhodčí: Orel Pavel - Hes Filip, Lafek David Delegát: Chlaň Jaromír

Smolná prohra se Starou Říší po dobrém výkonu

Ve druhém přípravném utkání jsem se střetli v sobotu 25. července na domácím hřišti pod sídlištěm Vajgar se Starou Říší, předním týmem divizní skupiny D. I přes dobrý výkon zejména v prvním poločase jsme utkání prohráli 0-2.

V sobotním dopoledni se hrál přípravný zápas velice slušné úrovně. Naši hráči zejména v prvním poločase hýřili aktivitou, měli častěji míč na svých kopačkách a působili živějších dojmem než hosté. Tlak přinesl i několik šancí, avšak ani tu největší nedokázal Tadeáš Jindra před prázdnou brankou proměnit v naše vedení. A tak poločasový stav byl bezbrankový.

Druhé dějství jsme odstartovali opět aktivněji, ale i hosté z Vysočiny začali ukazovat proč se pohybují v horních patrech divizní tabulky. Hra měla slušný spád a brankáři začali mít spousty práce. Nás ve velké příležitosti podržel golman Hulík, jednou nás uchránila od pohromy ještě branková konstrukce. Hosté přežili bez úhony dvě velké šance které přišly z křídelních prostorů, kdy ani jeden z našich hráčů nedokazal zužitkovat výborné centry. A tak přišel trest po naší individuální chybě se dostali hosté lacino do vedení. Do hry začala zasahovat i častější střídání na obou stranách a nejen proto tempo hry v horkém počasí trochu upadalo.

K vidění byly na naší straně i další šance na vyrovnání, když ale ani tu největší neproměnil benjamínek v týmu Filip Brož, přišel další trest kdy se hosté prosadili brejkovou situací do naší již otevřené obrany a zvýšili své vedení na konečných 0-2.

Je škoda že diváci neviděli více gólů, jelikož především domácí měli minimálně pět stoprocentních šancí na skórování. Zápas nám ukázal věci na kterých můžeme stavět, ale také dost činností na kterých je ještě potřeba do startu nové sezony zapracovat.

Sestava FK JH:  Hulík - Nováček, Volfel, Votava, Laszák - Cech, Škoda, Mischnik, Janák, Jindra - Toman

střídali: Princ, Brož, Králíček, Blažek

Další přípravné utkání sehrajeme na hřišti TJ Malše Roudné v sobotu 1.8.2020 od 17 hodin