Datum a čas konání: 11.5.2024 10:15
Místo: Sportovní areál Český Krumlov
Rozhodčí: Žurek Roman - Babka Ondřej, Matyš Jakub Delegát: Fišer Miroslav

Jarní část sezóny odstartovala ve vítězném duchu

Jarní část sezony 2O22/23 odstaroval jako první náš A-tým, který v uvodní odvetě zvítězil na půdě Protivína. O týden později přesvědčivě zdolal také na domácím hřišti Dražice a o uplynulém víkendu zvítězil na horké půdě v Milevsku. Poslední březnový víkend byl i startem našich mládežníků. Žáci si doma poradili se soupeřem z Hradiště, na dorostence se bohužel nedostalo, jelikož jejich soupeř z Kaplice na poslední chvíli odstoupil ze soutěže.

Dosavadní jarní výsledky:

KP A tým:

11.3.2023 17. kolo   FK Protivín - FK Jindřichův Hradec 1910   0:3 (0:1)

Branky: 65. a 71. Toman, 31. F. Waník. ŽK: 1:0 (Hrachovec). Rozhodčí: Dimitrov, Albert, Barva. Diváci: 100.
J. Hradec: Hulík – Blažek, M. Völfel, Rejthar (46. Koktavý), Hauser – Janák (86. Ježek), Šmíd, Votava (90. Fiža), R. Mischnik, F. Waník (Wölfl) – Toman (74. Strejček).

Roman Lukáč, trenér J. Hradce: „Byla to těžká premiéra. Nám dělal největší problém těžký terén, míč nám na něm odskakoval a špatně jsme zpracovávali především dlouhé přihrávky. Jak už jsem zmínil, přechod z umělky na přírodní trávu, to je jako jiný sport, nyní to bylo ještě umocněno tím nasáklým hřištěm. Domácí dobře bránil a snažili se přecházet do rychlých protiútoků, ale kromě několika náznaků šancí jsme jim víc nedovolili. My utkání vůli a zodpovědným výkonem zlomili ve svůj prospěch. Po půlhodině se trefil Waník, jenž zakončil povedou kombinaci. Další dva góly po změně stran vstřelil Toman. Nejprve jej v obrovské šanci vychytal protivínský gólman, ale z následného rohového kopu prostřelil s pomocí teče všechno, co mu stálo v cestě. To nás uklidnilo. O pár minut později pak náš nejlepší střelec potrestal chybu brankáře, který špatně vyběhl, a dával do prázdné branky. S výsledkem panuje samozřejmě spokojenost, ale výkon nebyl kdovíjaký a vázla nám kombinace. Musíme dál poctivě pracovat.“

Miroslav Říha, trenér Protivína: "Proti hradeckému lídrovi tabulky jsme do 65. minuty hráli důstojnou partii. Právě v této minutě jsme však po rohovém kopu dostali gól na 0:2, který jednoznačně rozhodl o tom, kdo získá body. Úvod patřil hostům, ale nás ve dvou případech podržel brankář Váverka. Po čtvrthodince se hra vyrovnala a hrálo se převážně mezi vápny. Ve 30. minutě hosté výborně vyřešili protiútok a šli do vedení. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, ale když nám Hradec dal zmiňovaný druhý gól, bylo o vítězi, jak už jsem řekl, rozhodnuto."

19.3.2023 18. kolo  FK Jindřichův Hradec 1910 - TJ Dražice 3:0 (1:0)

Branky: 66. a 86. Petr, 45. Rejthar. Rozhodčí: Kollmann – Cigáň, M. Vican. ŽK: 0:2 (Svojše, Fořt). Diváci: 100.
J. Hradec: Hulík – Blažek, Koktavý, Rejthar – F. Waník (86. Wölfl), Šmíd, Petr, R. Mischnik (86. Fiža), Hauser (46. F. Votava) – Janák (82. Ježek), Toman (71. Strejček).

Roman Lukáč, trenér J. Hradce: „Dražice přijely s vyloženě defenzivní taktikou. Hosté se zakopali do vápna a nechali se po celý zápas dobývat. My se první poločas trápili s neproměňováním šancí, kterých jsme z kategorie gólových měli minimálně čtyři pět. Naštěstí se nám povedlo vstřelit těsně před přestávkou vedoucí branku, když se po rohovém kopu prosadil Rejthar. Byl to vyloženě šatnář, protože hosté rozehráli a sudí pískl poločas. I po změně stran jsme se snažili soupeře napadat a nenechat ho chvíli v klidu. Po hodině hry přidal druhou trefu Petr, což nás uklidnilo a v závěru jsme ještě zasloužené vítězství pojistili. Dražice jsme po celý zápas do žádné šance nepustili. Dvěma góly a výborným výkonem se blýskl dorostenec Petr. Terén ještě není pro náš styl hry ideální, proto jsme rádi, že jsme utkání takhle zvládli.“

26.3.2023 19. kolo   FC ZVVZ Milevsko – FK Jindřichův Hradec 0:2 (0:0)

Branky: 62. F. Waník, 90.+1. Strejček. ŽK: 1:5 (Kálal – Rejthar, Madar, R. Mischnik, Šmíd, M. Völfel). Rozhodčí: Novotný – Mach, Kaštánek. Diváci: 140.
J. Hradec: Hulík – Blažek (46. Madar), Koktavý, Rejthar, Hauser – F. Waník, R. Mischnik, Šmíd (87. M. Völfel), Škarda (90. Strejček), Votava (90. J. Jaroš) – Toman (90. Petr).

Roman Lukáč, trenér J. Hradce: Milevsko hrálo velmi dobře, nenechalo nás v klidu rozehrát, bylo to pro nás zatím nejtěžší utkání v jarní části. Tří bodů si proto velmi ceníme, kluci si museli hodně sáhnout do zásobníku sil, aby zápas zvládli, protože jsme narazili na opravdu kvalitního protivníka. Těší i fakt, že jsme vzadu udrželi nulu. První gól padl po akci Votavy, který zleva zatáhl balon a poslal jej do volného prostotu Waníkovi, který prostřelil domácího brankáře. V úplném závěru šel Strejček odvážně do brankáře, který udělal chybu a náš hráč dával do prázdné branky. Spokojenost je tentokrát veliká, navíc se hrálo na těžkém terénu, protože celý první poločas pršelo.“

KP žáci:

Sobota 25. 3. 2023 10:00   starší žáci:    J.Hradec - Hradiště 5:3 (4:1)

STŘELCI: 4. Sochna Josef, 11. Kulovaný Martin, 13. Madar Kryštof, 17. Kulovaný Martin, 72. Madar Kryštof - 27. Kaifer David, 67. Veselý Adam, 79. Veselý Adam

Rozhodčí: Macháček David - Janák Pavel, Šťastný Jiří.

Sobota 25. 3. 2023 10:00   mladší žáci:    J.Hradec - Hradiště 4:1 (2:1)

STŘELCI: 7. Vondrus Daniel, 11. Šára Jáchym, 61. Vopálka Vojtěch, 66. Kříž Jonáš - 1. Hanzalová Monika